“Sporti si motor zhvillimi”, Rama: Për rindërtimin e Thumanës u bashkuan shumë forca, ishte sfidë më vete

sporti si motor zhvillimi rama per rindertimin e thumanes u bashkuan shume forca ishte sfide me vete
sporti si motor zhvillimi rama per rindertimin e thumanes u bashkuan shume forca ishte sfide me vete

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konferencën “Sportin si motor zhvillimi” në Thumanë, së bashku me ministren e Arsimit Ogerta Manastirliua dhe ministren e Rinisë dhe Sportit, Bora Muzhaqi.

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë u shpreh se për rindërtimin e Thumanës u bashkuan shumë forca. Sakaq, Rama ka theksuar se në fillim shumë persona ishin mosbesues, por që tani janë duke e parë nga afër zhvillimin.

“Mosbesimi ishte total dhe t’ju thoshe atyre që do i bëj të gjitha, do i bëj më mirë, ishte si t’i thoshe do i bëj të gjiitha, po hajde tani dëgjoni dhe ca rrena. Edhe një ndër gjërat që ju thash atyre që diskutuam atë natë se njeri kishte një merak për fushën, i thash do bëj më shumë fusha. Edhe u bën gjërat, por sepse u bashkuan shumë forca. Unë nuk mund të rri pa përmendur fondacionin “Shqiptarët për shqiptarët” dhe Ilir Hoxholli që i ka ndejtur mbi kokë projektit.

Në fund rezultati ishte i kënaqshëm për njerëzit, por nuk është i kënaqshëm për ne. Sepse për ne tani e rëndësishme si ta mbajmë gjallë dhe si ta kthejmë në një traditë këtë që po bëjmë sot. Si ta bëjmë të gjithë këtë kompleks, një kompleks që jetohet në mënyrë të vazhdueshme, që jetohet jo vetëm për aktivitetin sportiv nga fëmijët në mënyrë spontane, por dhe në mënyrë të organizuar nga të tjerët. Dua ta falenderoj Fidelin që e bëri të mundur ardhjen e të gjithëve ju këtu. Sepse është më e lehtë ta shikoni nga afër dhe të kuptoni se çfarë mund të bëni”, u shpreh ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts