Spotify frymëzohet nga Tik Tok, teston opsionin e ri

08:59 26/11/2021

Spotify bĂ«het aplikacioni i fundit qĂ« teston versionin vertikal tĂ« videove, i cili u bĂ« i famshĂ«m nga Tik Tok. NĂ« versionin e testimit pĂ«r celularĂ«t iPhone zbulohet njĂ« opsion i ri nĂ« faqen kryesore, “Discover”.

PikĂ«risht nĂ« kĂ«tĂ« risi gjenden klipe muzikore nĂ« format vertikal qĂ« pĂ«rdoruesit mund t’i shohin njĂ«soj siç veprojnĂ« nĂ« kur qĂ«ndrojnĂ« nĂ« Tik Tok. MegjithatĂ«, nuk Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« ende e qartĂ« nĂ«se “Discover” Ă«shtĂ« ende nĂ« fazat e testimit dhe do tĂ« jetĂ« i disponueshĂ«m mĂ« vonĂ« apo nuk do bĂ«het ndonjĂ«herĂ« pjesĂ« e platformĂ«s muzikore.

Risia u njoftua nga Chris Messina, i cili njihet pĂ«r shpikjen e “hashtag” i cili postoi njĂ« video tĂ« shkurtĂ«r nĂ« Twitter ku tregohej sistemi i ri.

Spotify ka njoftuar pĂ«r “Techcrunch” se nuk Ă«shtĂ« duke e lançuar ende publikisht opsionin e ri./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *