“Stabiliteti në Ballkanin Perëndimor, shumë i rëndësishëm “, ministri i Jashtëm britanik në Prishtinë: Mbështesim fuqishëm sovranitetin e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Britanisë së Madhe, David Cameron po zhvillon një vizitë në Kosovë ku po mban edhe takime me krerët politikë. Në një konferencë për mediat ai tha se ndodhet në Prishtinë për të mbështetur, promovuar dhe ndihmuar shtetin e Kosovës në të gjitha mënyrat që mundet. Cameron ka mbërritur në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts