Stabilizohet situata e COVID-19 në Kosovë, në spitale të shtruar 59 pacientë

59 pacientë po marrin aktualisht shërbim në spitalet Covid në Kosovë. Ky fakt u bë i ditur nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës. Sipas ShSKUK 28 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 2 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 12 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 24 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë.

Spitali i Prizrenit, 1 pacientë, Spitali i Gjakovës, 6 pacientë, Spitali i Gjilanit, 2 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 6 pacientë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *