Stambolli ndriçohet me 500 drone

20:40 27/05/2021

Pamja spektakolare zgjati rreth 30 minuta, po xhirohej një reklamë

Kjo ishte pamja që ofroi Stambolli gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të enjteje. Bosfori u ndriçua me 500 dronë. Shfaqja ishte në kuadër të një reklame për një model të ri makine. Gjatë xhirimeve në ajër u krijuan figura të ndryshme me drita. Dronët i dhanë një pamje spektakolare urave të Bosforit si dhe Kullës së Vashës, një prej godinave më interesante në Stamboll.

Sipas agjencisĂ« sĂ« lajmeve “Ihlas”, 500 dronĂ«t menaxhoheshin nga dy persona ndĂ«rsa shfaqja zgjati rreth 30 minuta. Spektakli u shijua nga qytetarĂ«t tĂ« cilĂ«t fiksuan kĂ«tĂ« moment me kamerĂ«n e telefonit.

 Kjo nuk Ă«shtĂ« hera e parĂ« qĂ« Stambolli ndriçohet nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ«. NĂ« 30 Gusht tĂ« vitit tĂ« kaluar 300 dronĂ« u pĂ«rdorĂ«n pĂ«r tĂ« ndriçuar qiellin e metropolit turk gjatĂ« festimeve pĂ«r ditĂ«n e fitores.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *