Starti i keq i sezonit, Guardiola tregon tre arsyet për humbjet radhazi


Mançester Siti i ka bërë një start shumë të keq këtij edicioni duke humbur brenda pak ditësh Superkupën e Anglisë ndaj Leisterit e më pas sfidën e parë në kampionat ndaj Totenhem. Një dështim për shumëkënd, të cilin pep Guardiola është munduar ta justifikojë me tre arsye.

guardiola

Sipas trajnerit, kanë qenë Euro 2020, COVID dhe forma e De Bryjn ato që po ndikojnë në paraqitjet e Mançester Sitit, situata të cilat sipas tij do të zgjidhen në vijim.

“Ne u dhamĂ« kundĂ«rshtarĂ«ve shumĂ« hapĂ«sirĂ«, nuk mundĂ«m t’i kontrollonim, sidomos gjĂ«rat e thjeshta kur humb pasime nĂ« pozicione tĂ« veçanta dhe bĂ«het gjithnjĂ« e mĂ« e vĂ«shtirĂ«. Futbolli Ă«shtĂ« gol, Son shĂ«noi golin qĂ« ne nuk mundĂ«m tĂ« realizonim. ËshtĂ« normale pĂ«r njĂ« sezon pa shumĂ« pĂ«rgatitje.

Në fakt jam i çuditur se sa mirë bëmë shumë gjëra. Shumë lojtarë mbërritën me vonesë si pasojë e Europianit, COVID, shumë gjërave. Me kthimin e lojtarëve, çdo javë do të jetë më mirë. Grilish? Ishte i shëklqyer, ai luajti me personalitet e krijoi raste. Për fat të keq ne nuk fituam në debutimin e tij, por ai luajti me të vërtetë mirë.

Kevin De Bryjn nuk ka bĂ«rĂ« as njĂ« seancĂ« stĂ«rvitore tĂ« plotĂ«. Ai ka nevojĂ« tĂ« stĂ«rvitet. Do t’i duhet kohĂ« qĂ« tĂ« luajĂ« 90 minuta”, shpjegoi Guardiola arsyet pse ekipi i tij nuk u paraqit ashtu siç pritej dhe po regjistron vetĂ«m humbje radhazi.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *