Statistikat e frikshme/ Milani, mbret i transfertave në vitin 2021


– AsnjĂ« skuadĂ«r nuk ka fituar mĂ« shumĂ« se Milani nĂ« vitin diellor 2021 nĂ« pesĂ« ligat e para, saktĂ«sisht 11 ndeshje, njĂ«soj si Mançester Siti dhe Barcelona.

Milani

– Milani e ka mbajtur portĂ«n tĂ« paprekur dje ndaj Sampdorias, pĂ«r tĂ« gjashtĂ«n ndeshje radhazi nĂ« SerinĂ« A, pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« qĂ« nga shkurti i vitit 1994, kur arrinte deri nĂ« kuotĂ«n 9, nĂ«n drejtimin e Kapelos.

– PĂ«r tĂ« parĂ«n herĂ« nĂ« historinĂ« e saj, Sampdoria humb katĂ«r ndeshje debutuese radhazi tĂ« SerisĂ« A.

– Dje ishte transferta e tretĂ« radhazi qĂ« fitonte Milani kundĂ«r Sampdorias. NjĂ« seri e tillĂ« nuk shihej qĂ« prej vitit 1968, kur kuqezinjtĂ« i mposhtĂ«n pĂ«r katĂ«r sezone me radhĂ«.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.