Steinmeier rizgjidhet president i Gjermanisë/ Mesazh urimi nga Basha: Mik i çmuar dhe mbështetës i fortë i integrimit të Shqipërisë në BE
Kryedemokrati Lulzim Basha i ka shprehur urimet Frank-Walter Steinmeier, pas rizgjedhjes së këtij të fundit si president i Gjermanisë.

basha stein

Në një postim në “Twitter”, kreu i PD-së e cilëson Steinmeier një mik të çmuar e mbështetës të fortë të Shqipërisë në procesin e integrimit.

Mesazhi i Bashës

Urimet e mia më të ngrohta për Frank-Walter #Steinmeier për rizgjedhjen e tij si President i Gjermanisë. I uroj një mandat të dytë të suksesshëm një miku të çmuar dhe mbështetës të fortë të procesit të integrimit të Shqipërisë në NATO dhe BE. 🇦🇱🇩🇪

emesazh

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.