Stërvitjet e forcave bërthamore/ Sekretari amerikan i mbrojtjes: Asnjë tregues” për “aktivitet mbulues” në Rusi

stervitjet e forcave berthamore sekretari amerikan i mbrojtjes asnje tregues per aktivitet mbulues ne rusi
stervitjet e forcave berthamore sekretari amerikan i mbrojtjes asnje tregues per aktivitet mbulues ne rusi

SHBA-të kanë bërë komente për stërvitjet ushtarake të Rusisë në vazhdim.

SHBA thotë se nuk ka asnjë tregues se këto stërvitje vjetore “Grom” të forcave të saj bërthamore janë një mbulesë për vendosjen reale.

Sekretari amerikan i mbrojtjes Lloyd Austin tha: “Ne nuk kemi parë asgjë që të na bëjë të besojmë, në këtë pikë, se është një lloj aktiviteti mbulues.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts