Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Do të jemi përkrahë Kosovës në rrugën drejt integrimit euro-atlantik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rikonfirmuar mbështetjen për Kosovën dhe rrugën e saj drejt integrimit euro-atlantik.

Një gjë e tillë është bërë e ditur në një deklaratë që kanë lëshuar misioni amerikan në NATO, të cilët kanë rishpërndarë njoftimin nga takimi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Sekretari Jens Stoltenberg mirëpriti sot në mëngjes kryeministrin e Republikës së Kosovë, Albin Kurti, në selinë qendrore të NATO-s. SHBA-të do të qëndrojnë përkrahë Kosovës për të vazhduar rrugën e saj drejt integrimit Euro-atlantik”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.