Strakosha-Lacio, situata komplikohet. Tani menaxheri i portierit kërkon takim me klubin


Situata e Thomas StrakoshĂ«s te Lacio bĂ«het mĂ« e komplikuar. Sipas mediave italiane, trajneri Mauricio Sarri ka vendosur qĂ« t’i besojĂ« Pepe Reina si titullar tĂ« paktĂ«n nĂ« startin e sezonit dhe kjo pĂ«r StrakoshĂ«n sigurisht qĂ« nuk Ă«shtĂ« diçka e mirĂ«.

reina-e-strakosha

Në një situatë të tillë, portieri i përfaqësues shqiptare kërkon sqarime nga klubi, meqë është në vitin e fundit të kontratës. Raportohet se menaxheri i tij, Kastanja, ka kërkuar një takim për të diskutuar se cila do të jetë e ardhmja e portierit të kuqezinjve, i cili në qershorin e ardhshëm mund të largohet me parametër zero.

Situata tashmĂ« Ă«shtĂ« e qartĂ«. Lacio duhet tĂ« rinovojĂ« kontratĂ«n tĂ« paktĂ«n me kushte ekonomike mĂ« tĂ« favorshme pĂ«r portierin. Ose tĂ« bĂ«het gati qĂ« t’i japĂ« lamtumirĂ«n falas nĂ« vitin e ardhshĂ«m njĂ« lojtari tek i cili ka investuar disa vite duke e bĂ«rĂ« njĂ« objektiv merkatoje pĂ«r shumĂ« klube tĂ« tjera qĂ« me siguri do ta kontaktojnĂ« menjĂ«herĂ« sapo ai tĂ« dalĂ« lojtar i lirĂ«.

PANORAMASPORT.Al

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *