Strategjia e Malit të Zi, do i ofrojë teste falas turistëve të huaj për t’u kthyer në vendet e tyre

MALI I ZI

Mali i Zi ka marrë një masë lehtësuese për të rritur numrin e turistëve të huaj në vendin e tyre.

Nga 13 maji do të ketë teste PCR falas për të gjithë turistët që kanë kaluar pushimet në Mal të Zi dhe më pas kthehen në vendet e tyre.

Ndërkohë Mali i Zi ka lehtësuar edhe masat antiCovid brenda vendit duke hequr orën policore dhe ndalimin e qarkullimit ndërqytetas gjatë fundjavës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.