“Strategjia e zhvillimit, përmbushje e kërkesave të progres raportit”, Mete: Tregu i kapitaleve, kemi pasur ofertën e parë publike

Ervin Mete, kryetar i AMF në një tryezë diskutimi mbi tregjet e kapitalit deklaroi se strategjia e zhvillimit ishte në kuadër të përmbushjes së kërkesave të progres raportit.

“Strategjia e zhvillimit, përmbushje e kërkesave të progres raportit. Zhvillimet ligjore, mundësi për modernizimin e tregut. Kemi licencuar platforma të ofrimit të shërbimeve online. Kemi patur ofertën e parë publike për tregun e kapitaleve.”, tha Mete.

Ndërkohë, ministrja e Financave Delina Ibrahimaj tha se janë miratuar ligje për zhvillimin e tregjeve të kapitalit. “Kemi miratuar ligje për zhvillimin e tregjeve të kapitalit. Sh.a shtetërore duhet të bëjnë ofertat e tyre publike”, tha Ibrahimaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts