Studentët në Greqi i japin fund bllokimit, rrethohet nga forca të shumta policie Universiteti i Aristotelit në Selank

GREQI

Studentët e Selanikut duket se do i japin fund protestës brenda Universitetit Aristoteli në Selanik pas ditës së 17-të.

Forca të shumta policia kanë rrethuar gjithë rrugët që të çojnë për tek Universiteti, teksa studentët prej 17-ditësh mbanin bllokuar Rektoratin e këtij Universiteti.

  • foto galeri
  • foto galeri

Sot planifikohet të ketë një marshim në qendër të Selanikut dhe t’i jepet fund edhe protestës. Nga ana tjetër forcat e Policia mbajnë rrethuar Universitetin dhe operacioni po kryhet në prani të një Prokurori.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *