Studentja vret me makinë të dashurin e saj dhe e tërheq zvarrë për 150 metra pasi gjatë festës, ai… (Foto-video)

studentja vret me makine te dashurin e saj dhe e terheq zvarre per 150 metra pasi gjate festes ai foto video

Një grua që po ecte me makinë me të fejuarin e saj përpara se ta tërhiqte zvarrë më shumë se 150 metra përgjatë një rruge, është dënuar me një minimum prej 18 vitesh burg për vrasjen e tij.

Alice Wood dhe partneri i saj Ryan Watson ishin grindur pas një feste në maj 2022, por ajo pretendoi se vdekja e tij ishte një “aksident tragjik”. Wood, 24 vjeç, u shpall fajtor muajin e kaluar në Gjykatën e Chester, ku u dënua me burgim të përjetshëm të premten. Juristët dëgjuan se ajo e kishte kërcënuar viktimën tre herë përpara se ai të vritej.

Duke e dënuar atë, gjykatësi Michael Leeming tha: “Burgu mund të jetë i vështirë për ty, Alice Wood, por ti duhet të fajësosh vetëm veten për situatën në të cilën ndodhesh tani”. Çifti kishte marrë pjesë në festë me stafin dhe përdoruesit e shërbimit të bamirësisë Headway për dëmtimin e trurit, ku 24-vjeçari Watson ishte një punëtor mbështetës.

Por anëtarët e jurisë dëgjuan se ai “kontaktoi” me një grua tjetër në festën në Hanley, Stoke-on-Trent, duke zemëruar Wood. Hetuesi Andrew Ford tha se Watson u pa në pamjet e kamerave të sigurisë “duke kaluar kohë të mirë, duke qenë një mysafir i shoqërueshëm dhe i këndshëm në festë” ndërsa Wood u përshkrua nga një grua që merrte pjesë si “pak e ftohtë”. Wood, i cili duhej të jepte provimet në teologji, filozofi dhe etikë dhe kishte një bursë për një master kërkimor me kohë të pjesshme në Kembrixh, e kishte akuzuar atë për flirtim me të.

Tensioni ishte krijuar edhe mes çiftit – të cilët të dy kishin pirë alkool, ndërsa debatuan se kush do të drejtonte makinën për në shtëpi. Wood i tha gjykatës se kur ajo e çoi Watson në shtëpi me makinën e tij, ai “rrokullisi” dhe e akuzoi atë për flirtim me burra të tjerë. Në shtëpinë e tyre në Oak Street, Rode Heath, ajo hipi në makinën e saj ndërsa Watson ecte rreth automjetit. Wood më pas “përdori makinën e saj si armë”, duke e përplasur viktimës dhe duke e tërhequr zvarrë.

Pasi voziti 158 metra përgjatë rrugës, vajza më pas ndaloi dhe pyeti një banor aty pranë “ju lutemi telefononi një ambulancë, mendoj se kam shtypur të dashurin tim”. Mjekët konfirmuan se Watson kishte vdekur, me shkakun e konfirmuar si asfiksimin e rëndë.

Gjykata dëgjoi që Wood i shkroi një letër gjyqtarit duke thënë se ajo pranonte përgjegjësinë e vetme, por vazhdoi të mohonte vrasjen, duke thënë se ajo përdorte makinën e saj vetëm si armë për frikësim.

 132534269 Capturealice2.png
132534269 Capturealice2.png
 132534273 Captureryan.png
132534273 Captureryan.png
 132186298 Wood.png
132186298 Wood.png
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts