Stuhi bore në Bosnjë, kaos në rrugët e qyteteve

Një stuhi bore që goditi pjesën më të madhe të Bosnjës të hënën pasdite shkaktoi kaos në rrugët e vendit dhe kamionët e rëndë u ndaluan të lëviznin në seksione kritike.

Reshjet intensive të borës, të ndjekura nga erëra të forta dhe një rënie e mprehtë e temperaturave sollën rrëshqitje bore në të gjitha rrugët kryesore.

Me shumë vështirësi, automjetet kalojnë nëpër rrugë përmes Bosnjës qendrore, nga Sarajeva në Tuzla dhe mbi malet e Rumanisë.

Erërat e forta rrëzuan shtyllat e energjisë elektrike në disa rrugë. Shoferët këshillohen të kenë shumë kujdes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.