Stuhia “Ciaran”, bllokohet aksi Përmet-Çarshovë, ndërhyjnë mjetet e pastrimit (Foto)

Stuhia ‘Ciaran’ ka shkaktuar dëme të madha materiale si dhe ka bllokuar disa nga akset rrugore në vend. Një prej akseve rrugore të bllokuara është ajo e Përmet-Çarshovë.

Gazetarja Briekena Meta raporton për BalkanWeb se lëvizja u bë e mundur pas ndërhyrjes së shpejtë dhe pastrimit me mjetet e rënda.

Ky segment ka qenë i vetmi që ka pasur probleme pas reshjeve të ditës së sotme. Institucioni i Prefektit të Gjirokastrës ka pohuar ngritjen e grupit të punës për menaxhimin e situatës që pritet të jetë problematike edhe në vijim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts