Stuhia e dëborës shkakton “tmerr” në SHBA, makinat bllokohen në autostradë për 24 orë (FOTO)

Stuhia e madhe e dëborës është bërë shkak që dhjetëra makina të qëndronin të bllokuara në një autostradë në Virxhina për të paktën 24 orë.

Mediat e huaja raportojnë se të rritur dhe fëmijë përjetuan makthin e trafikut për një kohë të gjatë, madje disa prej tyre nuk kishin ushqim dhe ujë.

Autostrada I-95 u mbyll në dyja anët në një gjatësi prej 86 kilometrash.

Bllokimi i trafikut filloi dje pasi më shumë se 30 cm borë ra në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara juglindore dhe bregdetit të Atlantikut, duke shkaktuar aksidente rrugore. Rreth 20 makina u braktisën në autostradën I-95 në Virxhinia.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *