Stuhia e frikshme paralizon qytetin

12:40 29/06/2021

Reshjet e dendura të shiut pezulluan shërbimin e metrove dhe transportin publik në disa zona

Shiu i rrëmbyeshëm dhe erat e forta përfshinë Moskën duke shkulur pemë, përmbytur rrugë dhe duke i dhënë fund një periudhe me temperatura jashtëzakonisht të larta.

Erat e forta shembën çati shtëpishë dhe shkatërruan disa makina që ndodheshin të parkuara aty pranë.

Sistemi i metrosĂ« u pezullua pĂ«rkohĂ«sisht pĂ«r shkak tĂ« pĂ«rmbytjes dhe reshjet e shiut ulĂ«n dukshmĂ«rinĂ«. NdĂ«rtesa kryesore e Universitetit ShtetĂ«ror tĂ« MoskĂ«s nuk mund tĂ« shihej pĂ«r shkak tĂ« shiut. Sipas mediave ruse, Avenue Vernadsky ishte plotĂ«sisht nĂ«n ujĂ«, prandaj trafiku u ndal.

Rrufeja gjithashtu ndezi një zjarr në një stacion elektrik jashtë Moskës në qytetin Shelkovo, duke shkaktuar një shpërthim të fuqishëm dhe një aksident.

NĂ« fillim tĂ« kĂ«tij muaji, temperaturat nĂ« kryeqytet u rritĂ«n nĂ« njĂ« rekord pas 120 vjetĂ«sh prej 34.8 Celsius, njĂ« valĂ« tĂ« nxehtĂ«sisĂ« qĂ« pĂ«rfshiu tĂ« gjithĂ« RusinĂ« perĂ«ndimore.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.