Stuhia e rërës shkakton aksident zinxhir në SHBA, 22 automjete përplasen me njëra-tjetrën, 8 të vdekur

Një aksident zinxhir ka ndodhur në Utah, SHBA si pasojë e erërave të forta që shkaktuan një stuhi rëre, duke ulur dukshëmrinë në rrugë.

Si pasojë 22 automjete ku përplasën me njëra-tjetrën duke shkkatuar të paktën  8 të vrarë.

” Një stuhi rëre që goditi Millard County ka vrarë tetë njerëz, përfshirë fëmijë dhe disa shoferë, në një seri aksidentesh pasditen e kaluar, ” tha Departamenti i Sigurisë Publike në Utah në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.