Stuhia Isha do të godasë Irlandën me erëra shumë të forta këtë fundjavë

stuhia isha do te godase irlanden me erera shume te forta kete fundjave

Stuhia Isha do të sjellë erëra shumë të forta në Irlandë këtë fundjavë, pasi të ftohtit aktual i vjen fundi i papritur.

Met Éireann ka lëshuar një paralajmërim mbarëkombëtar për erëra të forta gjatë së dielës dhe orëve të para të së hënës.

Agjencia e motit tha se stuhia mund të krijojë dallgë të konsiderueshme në bregdet dhe kushte të vështira udhëtimi.

Paralajmërimi i statusit të verdhë hyn në fuqi në orën 11:00 të së dielës dhe do të zgjasë deri në orën 06:00 të së hënës.

Zyra Met në Mbretërinë e Bashkuar ka lëshuar një paralajmërim me status portokalli për Veriun nga ora 18:00 e së dielës deri në orën 9 të mëngjesit të së hënës. Ai tha se erërat shumë të forta do të ndërpresin udhëtimin dhe shërbimet e energjisë.

Stuhia vjen pas një moti shumë të ftohtë në të gjithë ishullin. Pjesa më e madhe e Co Donegal dhe e Veriut ishte ende nën një batanije dëbore të premten në mëngjes.

Megjithatë, temperaturat më të ngrohta do të zëvendësojnë borën e fundit dhe ftohjet nën zero në fundjavë, me 13 gradë Celsius të mundshme të dielën.

Temperaturat do të fillojnë të rriten mbrëmjen e së premtes, me reshje shiu që do të zhvillohen në perëndim dhe do të përhapen në drejtim të lindjes në të gjithë vendin gjatë natës.

E shtuna do të jetë një ditë shumë më e butë me reshje shiu.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts