“Sufja, Udri dhe Zupi me një klik përjashtuan 170 anëtarë të Këshillit”, satira e Gjekmarkajt: Ditë të zeza e presin Ramën, po u bënë edhe 5-6 mbledhje si kjo…

sufja udri dhe zupi me nje klik perjashtuan 170 anetare te keshillit satira e gjekmarkajt dite te zeza e presin ramen po u bene edhe 5 6 mbledhje si kjo
sufja udri dhe zupi me nje klik perjashtuan 170 anetare te keshillit satira e gjekmarkajt dite te zeza e presin ramen po u bene edhe 5 6 mbledhje si kjo

Nga Agron Gjekmarkaj

Sufja, Udri dhe Zupi me një klik përjashtuan 170 e kusur veta nga Këshilli Kombëtar, i PD  zyrtare i dëbuan nga hija e vulës si lakmitaret nga bahçja. Hajde qerratenj  hajde. Nuk kishim dyshim për aftësitë.

U hakërryen, u përbetuan që o e qesim në selamet opozitarizëm o s’ka!

Tani  u thonë njerëzve hajt sikter ikni njëherë meditoni, piquni, ngrihuni në lartësinë e Vulës dhe pastaj edhe bashkohemi. Tani për tani mendimi ndryshe nuk na duhet. Atë e dimë ne.

Te uruarit po u japim një mundësi demokratëve  vikasin ! Partia e re me Liderin e ri historik në krye me kolonelët e saj Sufja, Zupi, Zuthi, Dupi, Tupi, Dokupi, Enkupi , Jakupi , Potuku, Kallupi  do jetë edhe oksidentale edhe demokratike , edhe erdoganiste e fondamentaliste edhe pro amerikane, edhe vehabiste edhe laike, intelektuale e elitare po e po! Ja mbërrim edhe kësaj dite ku lavdia dhe shpresa vërshojnë si uji i Lanës oborreve të opozitës. Edi Rama po dridhet si qafir se i erdhi sosja. Po u bënë edhe pese a gjashtë mbledhje si kjo, tre fjalime te Sufes, Tupit, Dupit dhe Zupit  vrima e miut do i duket hotel me pese yje. Ditë të zeza e presin. Këtu nuk kemi parasysh as këndimin e hymnit e as një  nga fjalët e zjarrta ku thuhet qe beteja sapo u bitis. Serioziteti dhe  ndershmëria , interesi publik dhe ai opozitar, dija   e mira , e dashura dhe e bukura sot triumfuan mbi delenxhillëkun, dordomuzllëkun, batakçillëkun padijëllekun përçarjen dhe kapjen. Aferim more te uruar aferim, banaliteti dhe poshtërsia ju kalon anash pa ju lagur gjëkundi. Sot mund të mburreni i bashkuat demokratet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts