Sulm me armë në Toronto, një i vdekur e katër të plagosur

Një sulm me armë zjarri është shënuar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një person ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë të plagosur.

Të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor, shkruajnë mediat.

Nuk dihet ende identiteti i autorëve, madje as shkaqet, ndërsa Byroja Kombëtare e Hetimit ka marrë përsipër hetimin.

Nëpërmjet një njoftimi në rrjete sociale, ata i kërkojnë qytetarëve ndihmë nëse kanë ndonjë informacion në lidhje me rastin rëndë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.