Sulm me bombë, mbi 25 të vrarë në një treg të Bagdadit

Të paktën 25 persona janë vrarë dhe 47 janë plagosur në një shpërthim në kryeqytetin Bagdad, në prag të festës myslimane të Kurban Bajramit.

Shpërthimi ndodhi në tregun publik al-Wuhaylat gjatë kohës kur kjo zonë është më e frekuentuar nga qytetarët.

Kryeministri i Irakut, Mustafa al-Kadhimi, urdhëroi autoritetet të fillojnë një hetim dhe të sjellin përgjegjësit para drejtësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.