Sulm me bombë ndaj forcave pakistaneze, 4 të vdekur dhe dy të plagosur

Të paktën katër anëtarë të forcave pakistaneze të sigurisë u vranë dhe dy të tjerë u plagosën pas një shpërthimi me bombë në provincën jugperëndimore të Balochistan.

Sipas burimeve të inteligjencës, një automjet i patrullues së Trupave të Kufirit u godit në rrethin Harnai.

Ushtria Çlirimtare e Balochistanit, një grup rebelësh etnikë, mori përgjegjësinë për sulmin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.