Sulm me bombë në Somali, raportohet për shumë viktima

Shumë persona e kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me bombë ndaj një minibusi në Somali.

Sipas lajmeve në mediat lokale, një eksploziv i vendosur në një rrugë në rajonin e Shabelle-s Qendrore, ka shpërthyer gjatë kalimit të një minibusi me 24 pasagjerë.

Theksohet se shumë persona e kanë humbur jetën në këtë sulm.

Përgjegjësinë mbi sulmin ende nuk e ka marrë askush.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *