Sulm me raketa në Kiev, goditet baza ushtarake

Zyrtari të qeverisë ukrainase thonë se këtë mëngjes ka pasur sulme me raketa në Kiev, si dhe lëvizje të trupave në Odessa në jug të vendit.

MinistrinĂ« e Brendshme e UkrainĂ«s, ka njoftuar se disa nga  raketat kanĂ« sulmuar qendrat e komandĂ«s ushtarake tĂ« raketave tĂ« UkrainĂ«s dhe selinĂ« ushtarake nĂ« Kiev.

Ministria ruse e mbrojtjes ka mohuar tĂ« ketĂ« sulmuar qytetet ukrainase – duke thĂ«nĂ« se po synon infrastrukturĂ«n ushtarake, mbrojtjen ajrore dhe forcat ajrore me “armĂ« tĂ« precizionit tĂ« lartĂ«â€.

Ndërkohë banorët janë duke u larguar nga qyteti .

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.