Sulm me raketa në rajonin juglindor në Ukrainë, disa civilë të plagosur

Autoritetet në rajonin juglindor të Zaporizhzhia të Ukrainës kanë raportuar për lëndime civilësh, pas sulmeve me raketa ruse në një fshat.

Shpërthimet thuhet se kanë zgjuar njerëzit në mes të natës.

Punonjësit e urgjencës shkuan në vendngjarje, postoi administrata rajonale në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.