Sulm me thikë në një tren në Gjermani, plagosen tre persona, arrestohet një shtetas arab

Një sulm me thikë ka ndodhur këtë të shtunë në Gjermani.

Mediat e huaja shkruajnë se tre persona janë goditur me thikë në një tren në Bavari.

Mësohet se dy nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë, por aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Për këtë ngjarje është arrestuar një 27-vjeçar arab, ndërsa theksohet se ai është shfaqur i paqëndrueshëm nga ana e shëndetit mendor dhe se gjatë kohës kur ishte në tren ka kërkuar ndihmë.

Ndërkaq në momentin e sulmit në bord ndodheshin 300 pasagjerë.

 (BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.