Sulm me thikë në Norvegji, tre të plagosur, njëri në gjendje të rëndë

Të paktën tre persona u plagosën, duke përfshirë një në gjendje kritike, në një sulm me thikë në Norvegjinë juglindore të premten, tha policia norvegjeze.

Një i dyshuar është arrestuar, tha policia në Twitter, pa specifikuar motivin e sulmit dhe duke thënë se njerëzit duket se janë sulmuar “rastësisht”.

“Tre persona të plagosur dhe një person i plagosur rëndë”, shkruan policia në një postim në Twitter.

Disa minuta më vonë, ata thanë se kishin nën kontroll “autorin e dyshuar”.

Policia iu referua asaj që ata e quajnë një emergjencë të PLIVO-s, që do të thotë një ngjarje e vazhdueshme e dhunshme ku jeta mund të jetë në rrezik.

Në tetorin e kaluar, në të njëjtin vend, Numedal, një person sulmoi dhe vrau pesë persona duke përdorur thika dhe shigjeta. Policia kishte thënë sulmuesi ishte me shtetësi daneze dhe kishte probleme mendore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.