Sulm me thikë në stacionin e metrosë në Londër, plagosen rëndë 5 të rinj, mes tyre edhe një vajzë

Pesë persona janë goditur me me thikë në një përleshje në veri të Londrës.

Sipas autoriteteve të gjithë të plagosurit janë të moshës rreth adoleshencës ose të njëzetave.

Mediat britanike bëjnë me dije se dy burra janë në gjendje të rëndë, por të qëndrueshme, ndërsa të tjerët nuk kanë pësuar dëmtime të rrezikshme për jetën.

Stabe2

Mësohet se mes të plagosurve është edhe një vajzë.

Policia shkroi në Tëitter: “Ne u thirrëm në orën 4 të mëngjesit për një luftë të madhe në Qasjen Hekurudhore, Harroë. Pesë persona (adoleshentë të moshës vonë ose 20 vjeç) u dërguan në spital me plagë nga thika. Kushtet e dy burrave dhe një gruaje nuk ndryshojnë jetën ose kërcënojnë jetën. Dy burra të tjerë janë në gjendje të rëndë, por të qëndrueshme.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.