Sulme intensive pas tensioneve me Libanin, raketat izraelite “ndriçojnë” qiellin mbi Gaza

Gaza u trondit mbrëmjen e sotme nga një seri shpërthimesh të mëdha, ndërsa rrjetet e komunikimit u ndërprenë totalisht, pasi dhuna u përshkallëzua edhe në kufirin verior të Izraelit me Libanin.

Sulmet në Gaza erdhën pasi Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) njoftuan se trupat izraelite po planifikonin të hynin në qytetin e Gazës brenda 48 orëve të ardhshme, sipas mediave izraelite.

Gazetarët brenda Gazës përshkruan sulmet e fundit të Izraelit si “intensive”, ndërsa videot e shpërndara tregojnë shpërthimet e raketave mbi qytet.

Raportimet nga Gaza thanë se sulmet e mbrëmjes së sotme erdhën nga ajri, deti dhe toka, duke përfshirë nga veriu i brezit ku trupat izraelite tani kanë mbërritur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts