“Sulmet kundër KFOR-it të papranueshme”/ Ministrja Xhaçka: Dialogu, rruga e vetme për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës

Ministrja Olta Xhaçka, ka reaguar për tensionet në veri të Kosovës.

Nëpërmjet një statusi në ‘Twitter”, Xhaçka për thirrje për dialog mes palëve, ndërsa thekson se kjo është e vetmja rrugë për të normalizuar marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë.

REAGIMI:

Sulmet e dhunshme të paprovokuara kundër @NATO_KFOR dhe shtypit është i papranueshëm dhe duhet të ndalet menjëherë! Ne shprehim mbështetjen tonë të plotë për #KFOR-in dhe urojmë shërim të shpejtë për ushtarët e lënduar të KFOR-it. De-përshkallëzimi tani është vendimtar!

Dialogu i lehtësuar nga #BE është rruga drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe njohjes reciproke që do të sigurojë stabilitet të qëndrueshëm në rajonin tonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts