Sulmet me raketa në Kiev, 1 i vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur

Një person është vrarë dhe disa janë plagosur në sulmet me raketa që goditën Kievin më herët sot, tha kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko.

Klitschko shtoi se mjekët po luftonin për jetën e atyre që ishin plagosur.

Ai shtoi se gjeneralët rusë kishin kërcënuar me sulme me raketa në kryeqytet – dhe kjo ishte ajo që po ndodhte. Mbrojtja ajrore po përpiqej të mbronte njerëzit, shtoi Klitchko në përditësimin e tij në Telegram, “por armiku është i pamëshirshëm”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.