Sulmet në Ukrainë/ Borell: SHBA dhe BE po punojnë që Putin t’i japë fund luftës

Shefi i Politikës së Jashtme në  Bashkimin Europian, Josep Borell ka zhvilluar një komunikim për mediat pas diskutimeve të zhvilluara lidhur me situatën në Ukrainë në Këshillin e Punëve të Jashtme të BE-së.

Borell u shpreh se SHBA dhe BE do të vazhdojnë në punojnë krah për krah që presidenti rus Vladimir Putin t’i japë fund kësaj lufte .

“Ne po shohim shkelje të rëndë të ligjit ndërkombëtar dhe parimeve themelore. SHBA dhe BE do të vazhdojnë të punojnë krah për krah që presidenti rus Vladimir Putin t’i japë fund kësaj lufte”, ka thënë Borell.

Fnbsacixoaydfey

Fnbsaccxeaewgvu

Fnbsadsxsaqfp3b

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.