Sulmet në Ukrainë/ Paralajmëron kryebashkiaku: Forcat ruse po rigrupohen pranë Kharkiv

Kryetari i Bashkisë së qytetit verilindor të Ukrainës, Kharkivi, ka njoftuar se forcat ruse po rigrupohen pranë kësaj zone.

Ai gjithashtu theksoi se situata në zonë është shumë e tensionuar dhe se bombardimet ruse nuk janë ndalur.

“Forcat ruse duket se po rigrupohen pranë Kharkivit. Situata është  shumë e tensionuar dhe tha se bombardimet ruse ishin në vazhdim.”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.