Sulmi i armatosur në Kosovë, flet Ministri Sveçla: Akti me urdhër të Vuçiç! I bëjmë thirrje Serbisë të na dorëzojë 6 terroristët

Pas ngjarjes së rëndë ndodhur në Kosovë ku mbeti i vrarë nga forcat serbe një efektiv i policisë kosovare, ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka dhënë detaje të reja. Ai ka deklaruar ndër të tjera se sulmi ka ardhur me urdhër nga Aleksandar Vuçiç. “Serbia po shfrytëzon […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts