Sulmi me 13 të plagosur në New York/ Momenti kur pasagjerët në panik largohen duke vrapuar nga metroja e përfshirë nga tymi (VIDEO)

Të paktën 13  persona u qëlluan të martën në një metro të Bruklinit nga një burrë me një jelek portokalli ndërtimi, i veshur me një maskë gazi, i cili hodhi një kuti tymi për të shpërqendruar turmën e orës së pikut.

Në video shihen njerëz që dalin duke vrapuar të trembur nga metroja e gjitha në tym.

Një zëdhënës i Departamentit të Policisë së Nju Jorkut tha për CBC News se incidenti ndodhi pak para orës 8:30 të mëngjesit ET në metronë e linjës R në lagje. Policia është në kërkim të të dyshuarit. 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts