Sulmi me armë në një shkollë në Finlandë, mes të plagosurve një nxënëse shqiptare

Ministria e Jashtme e Kosovës ka konfirmuar se në mesin e të plagosurve nga sulmi në një shkollë në Finlandë, është edhe një nxënëse shqiptare. Nxënësja është me origjinë nga Kosova. Ministria e Jashtme e Kosovës shprehet se përmes ambasadës së Kosovës në Stokholm është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet finlandeze dhe me familjen […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts