Sulmi me granatë në Mitrovicën e Veriut, reagon ministri i Brendshëm i Kosovës: Agresioni i Vuçiçit vijon! Tentativë për përshkallëzim dhe destabilizim

Veriu i Kosovës vijon të mbetet i tensionuar, me sulmin e brendshëm me një granatë dore në godinën e Komunës në Mitrovicën e Veriut. Lidhur me këtë incident, ka reaguar ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, i cili në një postim në Twitter është shprehur se agresioni i regjimit të presidentit serb Aleksandër Vuçiçit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts