Sulmi me raketa në stacionin hekurudhor, raportohet për dy fëmijë të vrarë

Dy fëmijë raportohet se kanë vdekur nga shpwrthimi në stacionin hekurudhor Kramatorsk. Ky lajm wshtw konfirmuar nga kryetari i kompanisë shtetërore hekurudhore të Ukrainës.

Duke shkruar në Telegram, Oleksandr Kamyshin tha se sipas të dhënave operative, të paktën dy fëmijë kishin vdekur gjatë sulmit.

Të paktën 35 persona raportohet të kenë vdekur dhe 100 të plagosur, pasi raketat ruse goditën një stacion hekurudhor të mbushur me njerëz që përdorej për evakuimin e civilëve në Ukrainën lindore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.