Sulmi me raketa nga forcat ruse në Mykolayiv, konfirmohen tre viktima dhe mbi 20 të plagosur

sulmi me raketa nga forcat ruse ne mykolayiv konfirmohen tre viktima dhe mbi 20 te plagosur
sulmi me raketa nga forcat ruse ne mykolayiv konfirmohen tre viktima dhe mbi 20 te plagosur

Autoritetet në Ukrainë kanë konfirmuar se tre persona kanë humbur jetën, në sulmin me raketa në një ndërtesë në Mykolayiv , nga forcat ruse.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e kësaj të marte, ndërsa raportohet se 22 persona persona deri më tani rezultojnë të plagosur.

Sakaq ekipet e shpëtimit po vijojnë punën për t’i ardhur në ndihmë të lënduarve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts