Sulmi në aeroportin e Kabulit, SHBA kërcënon ISIS me hakmarrje: Ne do t’i ndjekim ata

Shtetet e Bashkuara kanë kërcënuar me hakmarrje ndaj Shtetit Islamik në Afganistan pas sulmit të sotëm terrorist vdekjeprurës pranë aeroportit të Kabulit.

” Nëse mund të zbulojmë se kush është i lidhur me të, ne do t’i ndjekim ata,” tha gjenerali amerikan Kenneth Mackenzie, komandanti i forcave amerikane në Lindjen e Mesme, në një konferencë shtypi, duke theksuar se kishte ende kërcënime për sulme.

Grupi islamik mori përgjegjësinë për një sulm që vrau të paktën 12 ushtarë amerikanë dhe dhjetëra civilë të tjerë afganë, përfshirë gra dhe fëmijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.