Sulmi në Banjska, Petkoviç: Kërkojmë nga KFOR-i dhe EULEX-i të jenë objektivë. Çështja e autopsisë së 3 serbëve të vrarë është vendimtare

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë të hënën se autoritetet në Serbi nuk janë duke kërkuar nga misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR dhe misioni i Bashkimit Evropian për sundim të ligjit, EULEX, “që të qëndrojnë në anën serbe”. “Ne vetëm kërkojmë që ata të jenë objektivë, të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts