Sulmi në cisternën e naftës, Izraeli akuza të forta ndaj Iranit: Eksportues të terrorizmit, do të merrni përgjigje të ashpër

Tel Aviv po bën thirrje për një “përgjigje të ashpër” ndaj iranianëve. Izraeli akuzoi sonte Iranin si përgjegjës për sulmin, në Oman hapur kundër një interes cisternë izraelite, ku humbën jetën dy punonjës sigurie.

Në një deklaratë, Ministri i Jashtëm izraelit Jair Lapid tha se ai i kishte thënë Sekretarit të Jashtëm Britanik se ishte e nevojshme një përgjigje e ashpër ndaj sulmit, i cili vrau dy anëtarë të ekuipazhit të cisternës, një britanik dhe një rumun.

“Irani nuk është vetëm një problem izraelit, por është një eksportues i terrorizmit, shkatërrimit dhe paqëndrueshmërisë që na dëmton të gjithëve. “Njerëzit nuk duhet të heshtin përballë terrorizmit iranian, i cili ndikon gjithashtu në lundrimin falas.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *