Sulmi në Kapitol, dënohet me 10 vite burg ish-oficeri i policisë së New York

Një oficer në pension i Departamentit të Policisë së New York (NYPD) është dënuar me 10 vjet burg për sulmin ndaj një oficeri me shtizë flamuri gjatë  sulmit të vitit të kaluar në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara , dënimi më i gjatë i dhënë deri më tani në lidhje me trazirat e 6 janarit.

Thomas Webster, një veteran 20-vjeçar i NYPD, u dënua, pasi u shpall fajtor në maj për sulmin ndaj një oficeri policie në Uashington, DC gjatë trazirave.

Gjykatësi i rrethit amerikan Amit Mehta e dënoi 56-vjeçarin me 10 vjet burg plus tre vjet lirim të mbikëqyrur, por e lejoi Webster-in të raportohej në burg në një datë që do të përcaktohej në vend që ta urdhëronte menjëherë paraburgimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *