Sulmi në Veri/ Blinken: E papranueshme! Kosova dhe Serbia t’i kthehen dialogut dhe të shmangin tensionet

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës, duke e cilësuar atë të papranueshëm. Ai shkroi në rrjetin social X se qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë duhet të shmangin veprimet që mund të nxisin më tej tensionet dhe t’i kthehen menjëherë dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja. The […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts