Sulmi në Veri, Britania i kërkon Serbisë të ndikojë në uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Ministri britanik për Çështje Evropiane, Leo Docherty, ka dënuar fuqishëm sulmet ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Ai më 27 shtator u bëri thirrje autoriteteve në Kosovë dhe Serbi që të punojnë së bashku që autorët e sulmeve të dalin para drejtësisë. “Mbretëria e Bashkuar vazhdon të inkurajojë për sjellje konstruktive në dialogun […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts