Sulmi në Veri, ish-përfaqësuesi special i SHBA-së në Kosovë: Serbia t’i dorëzojë përgjegjësit

Ish-përfaqësuesi special i SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Frank Wisner tha në një intervistë për Euronews Albania se Serbia duhet të dorëzojë përgjegjësit për sulmet në veri të Kosovës. Sipas tij të gjithë kriminelët e përfshirë përveçse duhet të ndalojnë sulmet, duhet të dalin dhe para drejtësisë. “Serbia duhet të ndërmarrë veprime në mënyrë të menjëhershme […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts