Sulmi në Zaporizhzhia, rritet numri i viktimave, të paktën 30 të vdekur

Numri i viktimave thuhet se është rritur pas një sulmi në buzë të Zaporizhzhia mëngjesin e djeshëm.

Më herët u raportua se 26 persona ishin vrarë, por autoritetet ukrainase thonë se ky numër tani është rritur në të paktën 30.

Sulmi rus goditi një kolonë makinash civile derisa ata përgatiteshin të hynin në territorin e kontrolluar nga Rusia për të vizituar të afërmit dhe për të ofruar furnizime.

“Armiku e filloi këtë ditë me një vrasje të qëllimshme dhe absolutisht të llogaritur të ukrainasve… ushtria ruse e dinte se ku do të godisnin raketat e tyre”, tha Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky duke dhënë shifrat e fundit të viktimave.

“Kjo është bërë nga jo-njerëzorët … ata do të përgjigjen para ligjit pa dështuar”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com